Bemutatkozás

Egyesületünk 2002-ben azzal a törekvéssel alakult meg, hogy társadalmi munkával próbáljuk segíteni a területen működő rendõrõrs munkáját; szabadidõnkben figyelõ-jelzõ szolgálattal, s egyéb bűnmegelõzõ tevékenységgel próbáljuk városunk, lakókörnyezetünk közbiztonságát javítani, a városlakók tényleges közbiztonságérzetét növelni. Az elmúlt 8 évben közel 60.000 órát töltöttünk közterületen járőrszolgálattal. Évről évre fejlődtünk, fejlesztettük tagjaink szakmai tudását, és ápoltuk kapcsolatainkat a rendõrség, a tűzoltóság és az önkormányzat vezetésével. A Baranya Megyei Polgárõr Egyesületek Szövetségének elnöke, egyesületünk vezetõjét delegálta Pécs város bűnmegelõzéséért dolgozó kerekasztal tagságába, melyben a rendõrkapitány, polgármester, és más magas rangú vezetõk mellett szerzett egyenrangú jogot.

Az egyesület munkáját a város tavaly egy járõrautó árávalhonorálta, mellyel azóta közel 10.000 szolgálati kilométert tettünk meg. A 11 fõvel alakult egyesület ma 30 fiatal, idegen nyelvet beszélõ, jól képzett és tapasztalt tagot számlál (közülük két állományban lévő rendőr, egy rendőr-hallgató és egy közterület-felügyelő) kik állandó résztvevõi a rendõrségi akcióknak, saját bűnmegelõzõ és baleset-megelõzést célzó akcióinknak, valamint a megyei szövetség tulajdonában lévõ Mátrix Police berendezéssel ellátott önálló és rendõri szervekkel közös szolgálatoknak. A Pécsi Rendõrkapitánysággal aláírt megállapodás alapján egyesületünk elsõsorban Pécs belvárosában a Központi Rendõrörs területén lát el szolgálatot, amely a leglátogatottabb a turisták által, valamint több olyan hely is a területünkhöz tartozik, ahol nagy létszámú kiránduló, túrista megfordul. Arra tettük fel szabadidõnket, hogy segítsük a helyi lakosságot és természetesen a hozzánk ellátogató polgárokat.

 

 

 

 

 

 

 

Free template 'Colorfall' by [ Anch ] Gorsk.net Studio. Please, don't remove this hidden copyleft!